Google'i kasutatavate asukohaandmete tüübid

Erinevates Google'i toodetes võidakse kasutada erinevat tüüpi asukoha andmeid.

Kaudne asukohateave on teave, mis ei ütle meile teie seadme asukohta, kuid saame selle abil järeldada, et mingi koht pakub teile huvi või olete selles kohas. Kaudse asukohateabe näiteks on käsitsi sisestatud otsingupäring mingi koha kohta. Kaudset teavet kasutatakse mitmel viisil. Kui näiteks sisestate päringu „Eiffeli torn”, siis järeldame, et soovite võib-olla näha teavet Pariisi lähedal asuvate paikade kohta, ning kasutame seda teile nende kohtade soovituste pakkumiseks.

Interneti-liikluse teave, nt IP-aadress, määratakse tavaliselt riigipõhise plokina, nii et selle abil saab teha vähemalt kindlaks riigi, kus teie seade asub, ning teha muid toiminguid, nt pakkuda teile otsingupäringute jaoks õiget keelt ja lokaati. See teave saadetakse Interneti-liikluse tavaosana.

Mõned tooted kasutavad täpsemat asukohateavet, nt täppisjuhiste põhjal navigeerimine teenuses Google Maps mobiilseadmetele. Nende toodete jaoks peate tavaliselt lülitama sisse seadmepõhised asukohateenused. Need teenused kasutavad sellist teavet nagu GPS-i signaalid, seadme andurid, WiFi-pääsupunktid ja mobiilimastide ID-d, mille abil on võimalik tuletada või tuvastada täpset asukohta. Võite seadmepõhised asukohateenused pärast välja lülitada. Teatud seadmed ja/või rakendused võivad pakkuda nende seadmepõhiste asukohateenuste puhul teile täiendavaid asukoha andmete juhtimise seadeid. Näiteks saate mõnes tootes valida, kas soovite salvestada need asukohad tootesse või konto ajalukku.