Tehnoloogiad ja põhimõtted

Google püüdleb ideede ja toodete poole, mis laiendavad olemasoleva tehnoloogia piire. Vastutustundliku ettevõttena töötame selle nimel, et uuenduslikkus ning kasutajate privaatsus ja ohutus oleksid tasakaalus. Privaatsuspõhimõtted aitavad meil igal tasemel otsuseid teha, et saaksime kasutajaid kaitsta ja nende toiminguid tõhustada, liikudes ühtlasi oma eesmärgi – kogu maailma teabe korraldamise suunas.

Privaatsuspõhimõtted

 1. Kasutame teavet, et pakkuda oma kasutajatele väärtuslikke tooteid ja teenuseid.

  Google’i filosoofia esmane eesmärk on keskenduda parima kasutuskogemuse pakkumisele. Kui kasutajad jagavad meiega oma teavet, siis saame selle alusel luua kasulikke teenuseid ja tooteid. Usume, et kasutajale keskendumine täiustab nii tooteid kui ka privaatsuse tagamise meetmeid, mis toetavad uuenduslikkust ja lojaalse vaatajaskonna laiendamist.

  Õpime kirjavigadest, mida me kõik otsides teeme, et esitada teile otsingutulemusi kiiremini ja täpsemalt. Näiteks kui sisestate märksõna [grislikärud], siis võime arvata, et soovisite otsida sõna [grislikarud].

 2. Arendame tooteid, mis kajastavad tugevaid privaatsusstandardeid ja -põhimõtteid.

  Meie eesmärk on luua tipptasemel tehnoloogiat, sealhulgas arendada tööriistu, mis aitab kasutajatel hallata oma isiklikku teavet hõlpsal ja juurdepääsetaval moel, ilma kasutuskogemuses kompromisse tegemata. Järgime privaatsusega seotud seadusi ja töötame iseseisvalt ning ka koos seadusandjate ja oma valdkonna partneritega, et arendada välja ning juurutada kõrged privaatsusstandardid.

  Google+ põhineb suhtlusringidel, et hõlbustada erinevate inimestega erinevate asjade jagamist. See tähendab, et võite lisada sõbrad ühte suhtlusringi, pere teise ja ülemuse kolmandasse – täpselt nagu päriselus.

 3. Muudame isikliku teabe kogumise läbipaistvaks.

  Töötame selle nimel, et kasutajad näeksid teavet, mille abil teenuseid kohandame. Kui võimalik, siis anname kasutajale teada, millist teavet me tema kohta kogunud oleme ja kuidas seda teavet teenuste pakkumisel kasutame.

  Google Dashboard aitab teil teada saada, mida Google teie kohta teab. See näitab teie Google’i kontole salvestatud teavet, näiteks teie viimast blogipostitust Bloggeris ja teie üleslaaditud fotosid, ning võimaldab muuta ühes kohas paljude Google’i toodete privaatsusseadeid.

 4. Pakume kasutajatele olulisi valikuid nende privaatsuse kaitsmiseks.

  Inimeste privaatsusvajadused ja -küsimused on erinevad. Selleks et kõikidele kasutajatele vastu tulla, pakub Google sisukaid ja üksikasjalikke valikuid isikliku teabe kasutamiseks. Usume, et isiklikku teavet ei tohi kinni hoida, ja meie eesmärk on selliste toodete loomine, mis võimaldavad kasutajatel eksportida isiklikku teavet muudesse teenustesse. Me ei müü kasutajate isiklikku teavet.

  Meie privaatsustööriistade abil saate krüpteerida oma arvuti ja Google’i vahel toimuva otsinguliikluse, otsinguajaloo kustutada, andmete vabastamise algatuse abil oma andmeid Google’i toodetest hõlpsasti teisaldada ja teha palju muudki.

 5. Vastutame meie valduses oleva teabe eest.

  Vastutame andmete kaitsmise eest, mille kasutajad meile usaldavad. Võtame turvalisusega seotud küsimusi tõsiselt ja teeme koostööd suure kasutajate kogukonna, arendajate ja väliste turvaekspertidega, et muuta Internet ohutumaks ja turvalisemaks.

  Toodete loomisel paneme algusest peale suurt rõhku turvalisusele ja elastsusele. Meie automaatsed skannerid kasutavad andmeid, et kaitsta iga päev miljoneid kasutajaid pahavara, andmepüügi, pettuse ja rämpsposti eest.